Zapowiedź nowej książki! Palili, mordowali, gwałcili. Zbrodnie Armii Czerwonej na Polakach.

Jeszcze do nie dawna wydawało nam się, że masowe zbrodnie popełniane w trakcie wojen odeszły w zapomnienie wraz z XX wiekiem. Jak pokazuje wojna na Ukrainie nic bardziej mylnego. Dlatego też należy przypomnieć zbrodnie popełnione przez sowieckich żołnierzy na Polakach. Gwałty, podpalenia, kradzieże, mordy – wszystko co dzieje się na Ukrainie, my jako Naród przerabialiśmy już w latach 1920-1945. Potrzeba przypomnienia tych okrucieństw, pokazania że Rosjanie pomimo upływu kolejnych dziesięcioleci nie posuwają się cywilizacyjnie, spowodowała właśnie powstanie tej publikacji. Cieszę się, że moja nowa książka ukazuje się w ramach serii: Mroczne sekrety historii, opowiadając jednocześnie o jednej z najtragiczniejszych kart w historii naszego kraju.

Moja nowa książka ukaże się w ramach wydawnictwa Fundacji Będziem Polakami w serii: Mroczne sekrety historii.

Premiera odbędzie się 25 listopada 2022 r. na Targach Książki Historycznej w Warszawie.

Rozkaz zabić! Tajemnica śmierci Heinricha Himmlera

Historia ostatnich chwil życia Heinricha Himmlera pozostaje do dziś jedną z ostatnich wielkich zagadek II wojny światowej. Fakt ten potęguje to, że jedyny dokument który mógłby rozwiać wiele wątpliwości został utajniony do 2045 roku. Warto nie tylko zadać pytanie, czy człowiek uznawany za Himmlera na pewno nim był, a jeśli nie to czy prawdziwy Himmler przeżył wojnę i uciekł oraz jaki miał wpływ na powojenną rzeczywistość? Niemożliwe? Oficjalnie zwłoki Himmlera przewieziono po śmierci do lasu pod Lüneburgiem i zakopano tam w wielkiej tajemnicy. Miejsce pochówku znało tylko 5 osób. Czy Brytyjczycy chcieli ukryć fakty przed Amerykanami i Rosjanami?

W grudniu 1945 r. ekshumowano ciało szefa SS. Dlaczego? Czyżby Brytyjczycy nabrali podejrzeń, że pochowali kogoś innego niż Himmlera? Czy dlatego podczas ekshumacji obecny był Walther Schellenberg, który miał dokonać identyfikacji? Jak widać wątpliwości jest dużo, a pytania można mnożyć. Dlatego warto przyjrzeć się tej historii jeszcze raz wzbogacając ją o nowe dokumenty i relacje świadków.