Schrony, tunele, ukrycia – Relacja ze spotkania autorskiego [GALERIA]

11 marca 2022 r. o godz. 18:00 przy Wełnianym Rynku 5 odbyło się spotkanie autorskie, w trakcie którego opowiadałem o historii Obrony Cywilnej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji w Bydgoszczy.

W trakcie spotkania zaprezentowałem również moją publikację pt. Schrony, ukrycia, tunele. Bydgoszcz podziemna w okresie PRL, która ukazała się pod koniec października 2021 roku.

W trakcie wykładu dokonałem porównania pomiędzy stanem ochrony ludności cywilnej w okresie PRL a tym co mamy obecnie, konstatując, że obecnie sytuacja wygląda znacznie gorzej, gdyż poza kilkoma obiektami ludność cywilna Bydgoszczy nie ma odpowiednich obiektów w których mogłaby skutecznie chronić się przed wrogim nalotem.

W trakcie spotkania zaprezentowane zostało ponad 200 fotografii współczesnych obiektów schronowych oraz szkiców technicznych schronów i ukryć oraz szczelin przeciwlotniczych.

Na koniec spotkania nastąpiła ożywiona dyskusja i liczne pytania z sali dotyczące zarówno uszczegółowienia tematu jak i kolejnych planów wydawniczych czy też podejścia do pracy nad kolejnymi książkami.

Fotograf: Mariusz Ręgiel.

Możesz również polubić…