Polacy XX wieku w walce o kresy zachodnie RP – podsumowanie [GALERIA]

18 grudnia w Centrum Konferencyjnym Wilcza w Warszawie odbyła sie konferencja naukowa pt. Polacy XX wieku w walce o kresy zachodnie Rzeczpospolitej. Organizatorami byli Fundacja Patriotyzm i Wolność oraz Stowarzyszenie Patriotyzm i Wolność, którego jestem członkiem i sekretarzem zarządu.

Konferencja składała się z dwóch paneli dyskusyjnych, mianowicie: Stulecie powstań o polski i śląski Śląsk, którego moderatorem był Artur Zawisza oraz 27 XII wielkim dniem Wielkopolski, który miałem przyjemność moderować.

Pierwszy panel odbył się z udziałem Damazego Ćwikowskiego z d. Ruchu Obywatelskiego Polski Śląsk, mec. dra Mariusza Siwonia z Fundacji Silesia Superior i Bractwa Tradycji Powstańczych przy Związku Górnośląskim oraz Marka Skawińskiego ze Związku Podhalan.

Gościem specjalnym był europoseł Ryszard Czarnecki, który zabrał głos opowiadając między innymi o swoich rodzinnych doświadczeniach.

Panel „Wielkopolski” odbył się z udziałem z udziałem Jarosława Kilińskiego z d. Wiary Lecha i Przemysława Piasty z Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego oraz ze zdalnym uczestnictwem posła na Sejm dra Bartłomieja Wróblewskiego wywodzącego się z poznańskich korporacji akademickich, których był prezesem i kuratorem, a jest filistrem.

Przyznać należy, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania i życzyłbym sobie kolejnych tak udanych konferencji.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.